مترو

هر روز زمانی که از دکه روزنامه فروشی محلمان می گذرم آرش را آنجا می بینم که با آقا مهران روزنامه فروش محله ما مشغول گفتگو است . او چند ساعتی آنجا می ماند و سپس به خانه می رود . رابطه دوستی من و آرش به جهار سال پیش بر می گردد . زمانی که او به و خانواده اش به محله ما آمدند و من مشغول تدریس به او شدم . سی سال سن دارد و بسیار شاد و خندان است . آن روز هم مثل همیشه او را داخل دکه روزنامه فروشی دیدم که مشغول بازی شطرنج و گفتگو بود ، اما ظاهراً زیاد خوشحال نبود .

گفتم :چی شده آرش امروز تو فکری

گفت :هر چی داشتم ازم زدن ، می خوای بخندم

گفتم :چی ! کی ؟ بگو چی شده ؟

گفت :‌امروز طبق معمول که می رم سر کار سوار مترو شدم . تا ایستگاه توپخونه مترو خلوت بود . منم ایستاده بودم جلوی در . ایستگاه توپخونه 100 نفر ریختن تو مترو ، اینقدر فشار آوردن من چسبیدم به اون یکی در و دیگه چیزی نفهمیدم .

به اینجا که رسید دیدم ساکت شد و سر خود را تکان داد .

گفتم : خوب ، چی شد؟

گفت : هیچی دیگه وقتی به هوش اومدم دیدم روی صندلی های مترو دراز کشیدم . موبایلم ، 60 هزار تومان پول و کارت ملی و گواهینامه ... خلاصه هر چی بود و نبود ازم زدن . منم بیهوش ول کردن تو مترو .

نمی دانستم باید به او بخندم یا اینکه برایش گریه کنم . خود آرش که در حال خنده بود .

/ 3 نظر / 5 بازدید
دامون

اینم از فواید مترو! خوبه ما تو شهرمون از این مظاهر تمدن نداریم[چشمک] مهدی جان اون عکسو خودم گرفتم. اونجا یه روستای دورافتاده بود. این بچه هم با یه دوجین از بچه های دیگه وسط جاده ول میگشت. به زحمت شاید دو سالش میشد!! منظورم از جهانی شدن هم این بود که عکسش رفته تو نت و شما که اون ور دنیا (حالا نه خیلی اون ور)[نیشخند]) نشستید هم تونستید ببینینش

سمیرا

بهترین بابای دنیا چقدر بامزه بود