قوام السلطنه 3

قبل از اینکه به ذکر منابع نوشته قوام السلطنه و آذربایجان بپردازم . یک تشکر بزرگ از دوست عزیزم مدیر وبلاگ پرواز شامگاهی درناها داشته باشم . چراکه همیشه اشتباهات من در گفتار و نوشتار رو به من گوشزد میکنه . از قدیم هم گفتند عقل دو نفر بهتر از عقل یک نفر کار میکنه . امیدوارم به زودی زود شعری رو به دامون عزیز تقدیم کنم که همیشه من رو نقد کرده تا بدین وسیله تشکری از این دوست داشته باشم چراکه بهترین هدیه یک شاعر می تونه شعرش باشه البته شاعری که برای قلبش شعر بگه و شعر از قلبش سروده بشه .

اما منابع نوشتار قوام :

خاطرات سیاسی فرخ ،‌که به شرح وقایعی می پردازد که در جلسه استیضاح و کناره گیری قوام از نخست وزیری در مجلس شورای ملی اتفاق افتاد .

خاطرات جواد صدر ،‌معاون وزیر دارایی قوام که وقایع سفر قوام به مسکو را از زبان احمد علی وزیر پیشه و هنر که از همراهان قوام در مسکو بود نقل می کند .

یادداشتهای روزانه دکتر رضا زاده شفق ،‌رئیس کمیسیون خارجی مجلس که از همراهان قوام بود .

مصاحبه م. ه خبرنگار در سال 1375 با همایون .ف از همراهان قوام در سفر مسکو

/ 3 نظر / 6 بازدید
زهرا

سلام.جایی شنیدم:"تاریخ رو قدرتمنها می نویسن" پس مسلما زیاد قابل اطمینان نیست. دروغ بودن سوختن تخت جمشید و وطن فروشی قوام از یک جنسن. من بازم روی تخت جمشید کار میکنم ولی به این که ازیخ ما خیلی اوقات بهمون دروغ می گه شک ندارم حتی اگه مورخ هموطنمون باشه. ممنون که اون پست رو خوندید وممنون به خاطر اطلاعاتتون راجع به قوام موفق باشین [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

آوا

خسته نباشی.[گل]